Ден 1
Отпътуване от София в 23.00 ч. от площад "Александър Невски" по маршрут София - Сплит.
Ден 2
Пристигане в Сплит. Настаняване на кораба, почивка и свободно време. Вечеря. Нощувка.
Ден 3
Закуска. Отплаване от Сплит, като поемаме курс към най-близкия до Сплит остров – Шолта, оазис от недокосната природа. Островът е известен със своя флот, който някога е пренасял вино и зехтин до континенталната част на страната и до италианските пазари.
Велотурът ни започва от пристанището Рогач, минава през в най-северния град на острова – Маслиница и завършва в древното селище Стоморска, където корабът ни очаква. Вечеря.
Колоездене: 40 км, 4 часа; изкачване/спускане: 470 м/480 м
Ден 4
Закуска. Отплаване от Стоморска сутринта към остров Хвар, четвъртия по големина остров в Хърватска и най-популярния сред туристите. Той е известен като зеления ароматен остров поради многото полета с цветя и подправки като розмарин, лавандула и пирен.
Корабът ни оставя в Стариград, от където започваме да въртим педалите. Обяд. Маршрутът ни криволичи през малки планински селца и полета с лавандула преди да се спусне и завърши в историческия град Хвар.
Колоездене: 42 км, 5 часа; изкачване/спускане: 690 м/620 м
Ден 5
Закуска. Тръгваме рано сутринта към остров Корчула, наричан от гърците Черния Корфу заради гъстите борови гори. Тук са открити гробници и руини на крепости от древни времена. Една крепостна стена с кръгли отбранителни кули заобикаля по типичен за Далмация от Средновековието начин града, където малки къщи са разположени в близост до църкви и красиви площади. Островът е известен и с това, че тук е стъпвал Марко Поло по време на своите пътешествия и тук е домът на на драматичния танц със саби Морешка.
Колопреходът започва от Приградица и завършва в Корчула. Вечеря.
Колоездене: 45 км, 6 часа; изкачване/спускане: 750 м/750 м
Ден 6
Закуска. Отплаваме рано сутринта към полуостров Пелешац. Възможни са няколко спирки от кораба - например в туристическия курорт Оребич, като може де се разходим край брега до Перна и Кучище, докато стигнем Вигани (7 км). Друга възможност е преход от Оребич до Манастира на Ангелската Мадона, където се намира и морски музей. След това може да продължим до Кучище и следвайки бреговата линия – до Вигани.
Колоезденето започва от Тръстеник и свършва във Вигани. Късния следобед ще отплаваме към другия край на остров Хвар – Сучурай. Вечеря и нощувка на кораба при Сучурай. Вечеря.
Колоездене: 40 км, 4 часа; изкачване/спускане: 380 м/350 м
Ден 7
Закуска. Продължаваме колоезденото към градчето Йелса, като маршрутът ни преминава през селцата Жерковичи, Богомолие, Дуги Долач и Гудач Свободно време в Йелса. Обяд.
Колоездене: 52 км, 4 часа; изкачване/спускане: 380 м/350 м
Ден 8
Закуска. Ранно отплаване от Йелса към Омиш, от където велотурът ни започва, а маршрутът следва живописния каньон на река Четина. Кратка почивка в Омиш, преди да отплаваме обратно за Сплит. Обяд. Свободно време. Нощувка на кораба.
Колоездене: 24 км, 3 часа; изкачване/спускане: 220 м/220 м
Ден 9
Закуска. Напускане на кораба в Сплит в 9.00 ч. Отпътуване към България.