Екскурзия в ДАНИЯ - Копенхаген – коледни базари - 4 НОЩУВКИ!
София – Копенхаген – Хелзингор – Копенхаген – Роскилде – Копенхаген – Малмьо – Лунд – Копенхаген – София
Екскурзия със самолет
5 дни от 1289.00 лв.
03.12.2023 г.
1289.00 лв.
има места
10.12.2023 г.
1299.00 лв.
има места
ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
НАСТАНЯВАНИЯ
ДОПЛАЩАНИЯ И ОТСТЪПКИ
Ден 1
СофияКопенхаген

Отпътуване в 18.25 ч. от Терминал 1 на летище София за Копенхаген с полет на авиокомпания „Wizz Air“. Пристигане на летището в Копенхаген в 20.30 ч. Трансфер до хотела. Настаняване. Нощувка.

Ден 2
Копенхаген

Закуска. Панорамна обиколка на Копенхаген с местен екскурзовод (минимум 2 ½ ч.): статуята на малката русалка – символ на Копенхаген; старото пристанище „Нихавн”; фонтанът „Гефион“; кралският дворец „Амалиенборг” – зимна резиденция на кралското семейство; замъкът и градините „Розенборг”, построен в ренесансов стил. Свободно време в Копенхаген (необходимо е ползване на градски транспорт) за разходка по „Строгет” – най-дългата пешеходна улица в света или възможност за посещение на Музея на книгата на Гинес, замъка „Розенборг” или градините „Тиволи”, където хиляди коледни светлини внасят топъл празничен блясък в зимния мрак. Нощувка.

Ден 3
КопенхагенХелзингорКопенхаген

Закуска. Свободно време в Копенхаген (необходимо е ползване на градски транспорт) или туристическа програма по желание: целоднвена екскурзия до Хелзингор и Хелсингборг. Отпътуване за Хелзингор, където се намира величествения ренесансов замък "Кронборг", разположен в най-тясната част на протока Йоресунд. Това е най-известният замък в Дания, включен в списъка на ЮНЕСКО и добил популярност от пиесата „Хамлет“ на Уилям Шекспир. Свободно време за индивидуално посещение на замъка. Екскурзията продължава с прекосяване на протока Йоресунд с ферибот (около 20 мин) до шведския град Хелсингборг - едно крайбрежно бижу, със завладяващ контраст от история, иновация и морска красота. Този очарователен град, разположен на западния бряг на Швеция, в идиличната провинция Сконе, има завладяваща история, която може да се открие и почувства в добре запазения му стар град: Кулата на замъка - крепостна кула, висока 35 метра, единствената останка от замъка Хелсингборг, който е бил построен по време на датското управление в началото на 14 век и някогашна могъща крепост, разположена в градския парк Слотсхаген на платото Ландборген над стария град; църквата „Света Богородица“, датираща от 12-ти век, а по-късно преустроена в готически стил; неоготическото кметство, открито през 1897 г. със своята декоративна фасада, красиви витражи и висока часовникова кула. Свободно време по улица "Кулагатан" - първата търговска пешеходна улица в Швеция. Връщане обратно в Копенхаген. Нощувка в Копенхаген.

Ден 4
КопенхагенРоскилдеКопенхаген

Закуска. Свободно време в Копенхаген (необходимо е ползване на градски транспорт) или туристическа програма по желание - полудневна екскурзия до Роскилде – столица на Дания до 1455 г., чиято история датира от ерата на викингите и Средновековието: готическата катедрала от 13 в. -  едно истинско архитектурно бижу, включено в списъка на ЮНЕСКО и мястото, където са погребани датските крале; Музеят на викингските кораби, разположен на пристанището, на брега на фиорда Роскилде – представлява колекция от 5 идеално запазени викингски кораба от 11 в., която разказва историята за това как викингите са променили света със своите кораби. Роскилде е добре позната дестинация и за младите хора – тук се намира и музеят „Рагнарок“, който предлага интерактивна изложба за рок и поп музика. Но освен всичко Роскилде е и модерен град с пешеходна зона с много магазини, кафенета и ресторанти, където можете да се отпуснете и да се насладите пълноценно на преживяванията си. Връщане обратно в Копенхаген. Нощувка.

Ден 5
КопенхагенМалмьоЛундКопенхагенСофия

Закуска. Освобождаване на стаите (багажът се оставя в стая за багаж в хотела). Свободно време в Копенхаген - необходимо е ползване на градски транспорт или по желание целодневна екскурзия до Малмьо и Лунд: отпътуване за Малмьо през моста „Йоресунд” – най-дългият комбиниран автомобилно-железопътен мост в Европа, който свързва датската столица Копенхаген с шведския град Малмьо: туристическа програма в центъра на града - площад „Сторторгет” с конната статуя на крал Карл Густав X; Кметството; Резиденцията; църквата „Св. Петър” – най-старата сграда в Малмьо; площад „Лила”; замъкът „Малмьохус”; паркът „Кунгс”; паркът „Слотс”. Екскурзията продължава към Лунд - един от най-старите градове в Швеция, основан от датския крал Свен I Вилобради около 990 г. И днес все още могат да се видят ясни следи от датския му период, тъй като вътрешните градски улици до голяма степен следват средновековния модел. Сред калдъръмени улици и плудървени къщи средновековният град се слива с модерни сгради и иновативна среда. Лунд е известен днес най-вече със своя университет - основан през 1666 г., университетът в Лунд, който наброява повече от 300 000 студенти, е една от най-старите, най-големите и най-престижните институции в Северна Европа. Пешеходна разходка в Лунд: Катедралата, построена през Средновековието, чиято най-стара част датира от 1085 г., а забележителният й астрономически часовник е от 15 в.; Главната сграда на университета в Лунд - монумунтална бяла сграда от 1882 г. в неокласически стил; главната търговска улица и площад "Сторторгет". Връщане обратно в Копенхаген. Трансфер до летището на Копенхаген. Отпътуване за България в 19.25 ч. с полет на авиокомпания „Wizz Air“. Пристигане на летище София (Терминал 2) в 23:05 ч.

ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА
Самолетен билет и летищни такси София - Копенхаген - София на авиокомпания "Wizz Air" с включен 1 малък ръчен салонен багаж с размери 40х30х20 см до 10 кг
Трансфер летище - хотел - летище
4 нощувки със закуски в хотел *** в Копенхаген
Туристическа програма с местен екскурзовод в Копенхаген
Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" с асистанс и лимит на отговорност 10 000 EUR на застрахователна компания "Евроинс АД"
Водач-екскурзовод от България
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА
PCR тестове (при необходимост)
Чекиран багаж до 10 кг, 20 кг или 32 кг
Екскурзия до замъка "Кронборг" в Хелзингор и Хелсинборг (без включени входни такси)
Целодневна екскурзия до Малмьо и Лунд
Полудневна екскурзия до Роскилде
Входни такси за Музея на Книгата на Гинес (135 DKK; деца от 4-11 г. - 85 DKK; деца под 4 г. - безплатно), замъка "Розенборг" (125 DKK; за деца под 18 г. - безплатен вход) и градините "Тиволи" (145 DKK без право на ползване на атракциите в парка от понеделник до петък, за деца до 7 г. - 65 DKK; 155 DKK без право на ползване на атракциите в парка от събота до неделя, за деца до 7 г. - 65 DKK; билет "Friday Rock", без право на ползване на атракциите в парка и валиден за посещение в петък след 18.00 ч. - 220 DKK) в Копенхаген
Входни такси за замъка "Кронборг" (145 DKK, за деца до 17 г. - безплатно) в Хелзингор
Градски транспорт в Копенхаген (еднопосочен билет за 1-ва ш 2-ра зона - 24 DKK , карта за 24 часа за 1-ва до 4-та зона - 80 DKK); Гьотеборг (еднопосочен билет 35 SEK) и Стокхолм (45 SEK - билет за 60 минути; 130 SEK - билет за 24 час)
Бакшиш за водач / шофьора (5 EUR на турист на ден - заплаща се задължително на място)
Такса гориво (доплаща се задължително, в случай че бъде обявена такава)
Входни такси за други музеи, обекти и прояви, посещавани по желание
Застраховка "Отмяна на пътуване" (Препоръчваме Ви сключването на тази застраховка!)
За лица над 64 г. автоматично се добавя доплащане за завишена застрахователна премия
Начало Хотели Самолетни билети Дестинация на месеца Промоции Оферта на деня Горещи оферти Последни места Контакти
© 2010-2023 Туристическа агенция "Международни пътувания". Всички права запазени. Използване на бисквитки Защита на личните данни
Всички дестинации: